Przeprowadzki, transport – podstawowe błędy?

Zmiana miejsca zamieszkania powiązana jest zawsze z emocjami wynikającymi z rozmaitych przyczyn. Trzeba pamiętać o tym, że przeprowadzka to nie tylko zmęczenie fizyczne wynikające z wielu podejmowanych na jej rzecz aktywności, ale także bardzo duże obciążenie psychiczne związane z ogromem spraw, o które należy zadbać. Dla własnego spokoju ducha oraz dla powodzenia samego przedsięwzięcia, jakim są przenosiny, powinniśmy się do nich odpowiednio przygotować – zarówno pod względem praktycznym, zaopatrując się w kartony, folię bąbelkową oraz stretch, jak i teoretycznym, obmyślając szczegółowo plan działania. Zanim podejmiemy się przeprowadzki, dobrze jest bowiem zrobić gruntowne rozeznanie tak, aby przygotować się na każdą ewentualność. Warto zatem zastanowić się, co może w ogóle pójść nie tak, a także jak takim sytuacjom zapobiegać oraz co robić, kiedy zaistnieją. Poniżej prezentujemy kilka podstawowych błędów, które często przydarzają się podczas przeprowadzek.

Jakich błędów unikać?

Najbardziej podstawowym błędem jest samodzielne podejmowanie się przeprowadzki – chęć zaoszczędzenia pieniędzy na firmie transportowej nie może się skończyć dobrze. Pamiętać należy o tym, że zwykle brakuje nam odpowiedniego doświadczenia, ponieważ nikt z nas nie podejmuje się przeprowadzek zbyt często. Co za tym idzie, lepiej nie podejmować się ich samodzielnie – pieniądze wydane na profesjonalną obsługę zagwarantują bezpieczeństwo wszystkim przewożonym przedmiotom. W celu zwiększenia ochrony szczególnie wrażliwych akcesoriów, takich jak szklane naczynia, sprzęt elektroniczny czy różnego rodzaju ozdoby, należy wyraźnie opisać wszystkie transportowane przedmioty. Brak odpowiedniego oznakowania jest kolejnym błędem, na którym może ucierpieć nasz transport – przeprowadzki wymagają bowiem znakomitej organizacji. Każde niedopatrzenie w tej kwestii może być powodem niechcianego uszkodzenia naszych prywatnych rzeczy.

Szczegółowy plan podstawą przeprowadzenia przeprowadzki

Bardzo częstym błędem jest też odkładanie pakowania na ostatni moment. Jeśli zbyt długo będziemy z nim zwlekać, może się okazać, że zabraknie nam czasu, co będzie powodem wdarcia się niepotrzebnego zamieszania. Zdecydowanie lepiej jest spakować wszystkie rzeczy na kilka dni przed terminem, w którym zaplanowaliśmy transport. Przeprowadzki na cały kraj – czy to w obrębie jednego miasta, czy też na terenie kilku województw – wymagają dobrego zorganizowania. Dlatego nie ma co czekać do ostatniej chwili i odpowiednio wcześnie zaplanować wszystko ze szczegółami. Niezwykle ważny jest także wybór odpowiedniej firmy transportowej – korzystanie z usług niewłaściwego zleceniobiorcy może być przyczyną wielu problemów. To kolejny z często popełnianych błędów. Żeby uniknąć ich wszystkich, najlepiej jest poświęcić jeden wieczór na spisanie dokładnego harmonogramu, zgodnie z którym będziemy później postępowali. Trzymanie się dobrego planu jest zawsze gwarancją sukcesu, podobnie zresztą jak wybór właściwej firmy przewozowej.